Czytasz dzięki

Siemens chce zwolnić 2,4 tys. pracowników SBS

(Marek Druś)
opublikowano: 19-09-2005, 18:23

Siemens zredukuje o 2,4 tys. osób zatrudnienie w Siemens Business Services (SBS), spółce świadczącej usługi komputerowe. Niemiecki koncern chce oszczędzić w ten sposób 1,5 mld EUR w okresie dwóch lat.

Siemens zredukuje o 2,4 tys. osób zatrudnienie w Siemens Business Services (SBS), spółce świadczącej usługi komputerowe. Niemiecki koncern chce oszczędzić w ten sposób 1,5 mld EUR w okresie dwóch lat.

Prezes Klaus Kleinfeld poinformował w poniedziałek o planowanej zmianie na stanowisku szefa SBS. Liczba placówek spółki zależnej zostanie zredukowana z 60 do 20. W planach jest także redukcja w innym oddziale Siemensa, spółce Siemens Communications.

Od 1992 roku Siemens zmniejszył zatrudnienie w Niemczech o 90 tys. osób. W tym samym czasie zwiększył je o 100 tys. w spółkach zagranicznych. Obecnie niemiecki koncern zatrudnia ok. 164 tys. osób w kraju i 430 tys. poza jego granicami. Po raz ostatni Siemens zdecydował się na wyraźną obniżkę zatrudnienia w lipcu 2003 roku. Rozpoczął wówczas redukcję 2,3 tys. miejsc pracy w spółce zajmującej się telekomunikacją bezprzewodową.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane