„Siła dolara właśnie kulminuje”

Dolar doszedł do kresu możliwości umocnienia wobec euro, w miarę jak siła waluty zaczyna grozić spowolnieniem gospodarki amerykańskiej, ocenia James Rickards z towarzystwa West Shore Funds.

James Rickards
Zobacz więcej

James Rickards Bloomberg

Od początku 2015 r. dolar umocnił się wobec euro o 5,6 proc., co dla amerykańskiej waluty oznacza najlepszy początek roku w ostatnich sześciu latach. Przyczyniła się do tego decyzja o rozpoczęciu skupu aktywów przez Europejski Bank Centralny, przy jednoczesnych oczekiwaniach na podwyżkę stóp Fedu. Jednak zdaniem Jamesa Rickardsa, głównego globalnego stratega West Shore Funds, umocnienie amerykańskiej waluty osiągnęło już kres.

- Euro nie może się osłabić bez jednoczesnego wzmocnienia dolara, a jak bardzo może jeszcze na sile zyskać dolar bez szkody dla eksportu i ryzyka wywołania deflacji? – zauważał specjalista w wywiadzie udzielonym na antenie  telewizji Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu