Silne spadki na Wall Street

WST
opublikowano: 23-07-2012, 15:46

Zgodnie z tym co zapowiadały tracące na wartości kontrakty terminowe na indeksy, amerykańskie giełdy mocno zniżkują podczas poniedziałkowych notowań.

Podobnie jak ma to miejsce na Starym Kontynencie, również Wall Street przestraszyła się doniesień o coraz bardziej prawdopodobnym bankructwie Grecji i wyciągających ręce po pomoc hiszpańskich prowincji. Pesymistyczne nastroje dodatkowo wzmocniło ostrzeżenie chińskich władz monetarnych o schłodzeniu dynamiki wzrostu gospodarczego w drugiej pod względem wielkości gospodarce świata.

Przy braku w kalendarium publikacji istotnych danych makro, uwaga handlujących skupia się na tzw. otoczeniu oraz spółkach publikujących raporty za ostatnie trzy miesiące.

Rozprzestrzeniający się w Eurolandzie kryzys zadłużeniowy odciska negatywne piętno na wycenach amerykańskich banków, choć ich zaangażowanie w dług strefy euro jest raczej symboliczne. Inwestorzy wiedzą jednak, że ewentualne bankructwo Grecji może doprowadzić do rozpadu strefy euro i ogromnych strat w systemie finansowym

Wśród przecenianych walorów można znaleźć m.in. Bank of America, Citigroup czy JPMorgan Chase.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Silne spadki na Wall Street