Skarbówka dobiera się do sklepów z dopalaczmi

RMF FM
opublikowano: 21-05-2009, 16:19

1,2 mln zł – na taką kwotę urzędnicy skarbówki oszacowali starty wynikające z nieprawidłowości w prawie czterdziestu sklepach z dopalaczami. Tak wynika ze wstępnego raportu Ministerstwa Finansów - donosi radio RMF FM

Z ustaleń kontrolerów wynika, że podatnicy zajmujący się obrotem tzw. dopalaczami, handlują np. towarami spod lady za ponad 130 tysięcy złotych. Oprócz tego zaniżają kwoty podatku VAT na ponad 690 tysięcy złotych, podatku dochodowego od osób fizycznych na prawie 17 tysięcy, a od czynności cywilnych na ponad 26 tysięcy złotych.

Oprócz tego, nagminnie nie zgłaszają do opodatkowania, towarów nabytych na unijnym rynku. Straty państwowej kasy z tego tytułu wynoszą prawie 360 tysięcy złotych. To wszystko daje łącznie ponad milion 200 tysięcy złotych.

To są wszystkie należności, które powinny zostać uiszczone, zapłacone do budżetu państwa, a tak się nie stało. Po pierwsze niezapłacone podatki trzeba będzie zapłacić z odsetkami - mówi rzeczniczka Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos.

Niewykluczone, że suma nieprawidłowości może się jeszcze zmienić. 28 postępowań jeszcze trwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Skarbówka dobiera się do sklepów z dopalaczmi