Sklejka Pisz ponownie idzie na sprzedaż

KSA
27-05-2010, 00:00

MSP chce za 85 proc. akcji ponad 60 mln zł. Paged złoży ofertę, ale uważa, że to za drogo.

MSP chce za 85 proc. akcji ponad 60 mln zł. Paged złoży ofertę, ale uważa, że to za drogo.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło do składania ofert w procesie prywatyzacji Sklejki Pisz. To już kolejne podejście resortu do sprzedaży producenta sklejki. Najpierw firma miała trafić na giełdę, ale przeszkodziła dekoniunktura. Potem rozpoczęto poszukiwania inwestora, ale ubiegłoroczne kilkumiesięczne negocjacje spełzły na niczym.

MSP nie poddaje się jednak. Znów wystawia na sprzedaż 25,33 mln akcji, stanowiących 85 proc. kapitału spółki. Minimalną cenę wyznaczono na 2,37 zł za akcję. Oznacza to, że za cały pakiet resort chce ponad 60 mln zł.

— To zdecydowanie zbyt drogo. Przez ostatni rok zmieniły się realia. Resort znów zapłaci za doradztwo, a do transakcji przy takiej cenie pewnie nie dojdzie — mówi Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

Mimo wyśrubowanej ceny Paged złoży ofertę na Sklejkę Pisz podobnie, jak rok temu.

— Realna wycena tej firmy to 30-38 mln zł za 85-procentowy pakiet i tyle jesteśmy gotowi zapłacić — mówi Daniel Mzyk.

W ubiegłym roku w końcowych negocjacjach prywatyzacyjnych z MSP uczestniczył Biaform. Nie udało nam się dowiedzieć, czy złoży ofertę i ile byłby gotów zapłacić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sklejka Pisz ponownie idzie na sprzedaż