Skoda odrestaurowała legendarne auto

ŁO
24-11-2014, 11:45

Czesi poinformowali, że samochód wyścigowy skoda 966 supersport został całkowicie odrestaurowany. Auto będzie można oglądać w muzeum marki w Mladá Boleslav.

Wyścigowa skoda ma ciekawą historię. Czeski producent zbudował na początku lat 50-tych trzy egzemplarze modelu 966 supersport w ramach specjalnej wyścigowej edycji. Po raz ostatni samochód był widziany na torze w 1962 r., a do dnia dzisiejszego ostał się zaledwie jeden egzemplarz.  

Wyścigowa skoda odrestaurowana
Zobacz więcej

Wyścigowa skoda odrestaurowana

Skoda

Skoda postanowiła odrestaurować zabytek, co zajęła specjalistom cały rok. Wóz przez wiele lat należał do jednego z czeskich kierowców wyścigowych. Muzeum Skody nabyło pojazd w 2007 r.  

Karoseria samochodu wykonana jest w aluminium. Auto po przeprowadzeniu kilku modyfikacji rozpędziło się w 1953 r. do prawie 200 km/h i było najszybszym samochodem tamtych lat w Czechosłowacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Skoda odrestaurowała legendarne auto