Skoda odrestaurowała legendarne auto

ŁO
opublikowano: 24-11-2014, 11:45

Czesi poinformowali, że samochód wyścigowy skoda 966 supersport został całkowicie odrestaurowany. Auto będzie można oglądać w muzeum marki w Mladá Boleslav.

Wyścigowa skoda ma ciekawą historię. Czeski producent zbudował na początku lat 50-tych trzy egzemplarze modelu 966 supersport w ramach specjalnej wyścigowej edycji. Po raz ostatni samochód był widziany na torze w 1962 r., a do dnia dzisiejszego ostał się zaledwie jeden egzemplarz.  

Wyścigowa skoda odrestaurowana
Wyścigowa skoda odrestaurowana
Skoda

Skoda postanowiła odrestaurować zabytek, co zajęła specjalistom cały rok. Wóz przez wiele lat należał do jednego z czeskich kierowców wyścigowych. Muzeum Skody nabyło pojazd w 2007 r.  

Karoseria samochodu wykonana jest w aluminium. Auto po przeprowadzeniu kilku modyfikacji rozpędziło się w 1953 r. do prawie 200 km/h i było najszybszym samochodem tamtych lat w Czechosłowacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane