Słabnie poparcie dla prezesa Deutsche Boerse

opublikowano: 20-09-2017, 14:30
aktualizacja: 20-09-2017, 14:31

Prezes Carsten Kengeter ma coraz mniejsze poparcie w radzie nadzorczej Deutsche Boerse, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

W ubiegłym tygodniu spółka zgodziła się zapłacić 10,5 mln EUR tytułem ugody z prokuraturą prowadzącą dochodzenie mające wyjaśnić, czy prezes Deutsche Boerse dokonał transakcji z wykorzystaniem informacji poufnych w okresie, kiedy rozmawiano o połączeniu operatora giełdy we Frankfurcie z London Stocks Exchange.
Podobno podczas głosowania zgody na ugodę jeden członek rady nadzorczej był przeciw, a kilku innych dało ją „ze ściśniętymi pięściami”. W czwartek rada nadzorcza Deutsche Boerse znów się spotka. Ma rozmawiać o ograniczeniu wynagrodzenia prezesa, co ma być kolejnym dowodem presji wywieranej na Kengetera.
Rzecznik Deutsche Boerse odmówił Reutersowi komentarza. Określił doniesienia o presji wywieranej na Kengetera, której celem jest skłonienie go do rezygnacji, jako czystą spekulację.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane