Słabszy styczeń Budvaru

ANP
opublikowano: 25-02-2009, 00:00

Ostra zima i spowolnienie gospodarcze negatywnie wpłynęły na sprzedaż producenta okien. Prezes jednak wierzy we wzrost.

Ostra zima i spowolnienie gospodarcze negatywnie wpłynęły na sprzedaż producenta okien. Prezes jednak wierzy we wzrost.

Budvar Centrum, producent okien ze Zduńskiej Woli, zaczął rok od nieco słabszej sprzedaży niż w 2008 r. Przychody ze sprzedaży produktów, usług, towarów i materiałów w styczniu 2009 r. wyniosły 1,97 mln zł (przed rokiem 2,13 mln zł).

— Różnica rok do roku jest minimalna i pokazuje, że radzimy sobie w trudnych czasach. Mamy ostrą zimę, a w zeszłym roku była łagodna — tłumaczy Marek Trzciński, prezes Budvar Centrum.

W grudniu sprzedaż spółki wyniosła 4,4 mln zł, a w listopadzie 4,34 mln zł. Prezes mówił wówczas, że udało się zatrzymać niekorzystny trend. Jednak sprzedaż w całym 2008 r. wyniosła 54,91 mln zł, wobec 68,14 mln zł w 2007 r.

— Produkcja okien w kraju spadła w styczniu o blisko 30 procent. Produkcja Budvaru jest tylko o kilka procent niższa niż w 2008 r. To skutek kryzysu i ograniczenia inwestycji, zwłaszcza deweloperskich — dodaje Marek Trzciński.

Prezes liczy na eksport.

— Szukamy partnerów. Będziemy się koncentrować na Niemczech, Czechach, Słowacji i na Węgrzech — zapewnia szef Budvaru

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słabszy styczeń Budvaru