SLD: Mit "Taniego państwa" upadł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-02-2006, 11:53

Rządowy program oszczędnościowy "Tanie państwo" jest fikcją - ocenia Sojusz Lewicy Demokratycznej. Nie nastąpiła zapowiadana likwidacja części agencji rządowych, przybywa etatów w administracji publicznej - zarzuca Sojusz gabinetowi Kazimierza Marcinkiewicza.

Rządowy program oszczędnościowy "Tanie państwo" jest fikcją - ocenia Sojusz Lewicy Demokratycznej. Nie nastąpiła zapowiadana likwidacja części agencji rządowych, przybywa etatów w administracji publicznej - zarzuca Sojusz gabinetowi Kazimierza Marcinkiewicza.

"Premier Marcinkiewicz obiecywał na rok 2006 oszczędności w administracji państwowej na kwotę 3 miliardów złotych. Tymczasem wydatki na administrację wzrosną w tym roku o 3,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosą dokładnie 8,8 miliarda złotych" - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Grzegorz Napieralski na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

"Mit +Taniego państwa+ upadł. Gdyby liderzy Prawa i Sprawiedliwości chcieli dzisiaj wyspowiadać się rzetelnie co się stało z +Tanim państwem+, w żadnym konfesjonale nie dostaliby rozgrzeszenia - no chyba że u ojca Rydzyka" - powiedział Napieralski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane