SLD pyta rząd o prowizje PKO BP

BT
16-12-2005, 00:00

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zgadza się z podwyżkami opłat i prowizji, które od stycznia zamierza wprowadzić PKO BP, giełdowy bank kontrolowany przez skarb państwa.

— Średni koszt prowadzenia rachunku zwiększy się do około 6 zł miesięcznie — powiedział w Sejmie Henryk Gołębiewski, poseł SLD.

Dodał, że biorąc pod uwagę to, iż bank ma 6 mln klientów, każdego miesiąca zapłacą oni bankowi ponad 30 mln zł więcej niż dotychczas. Podkreślił, że uderzy to w najbiedniejszych klientów. Poseł pyta więc rząd, czy akceptuje takie działania banku.

— Klienci mają wolny wybór, a od dbania o najuboższych klientów są np. SKOK. Banki, nawet z większościowym udziałem skarbu państwa, nie są narzędziem rządu do realizacji jego polityki. Mają własne zarządy, które są rozliczane z efektów przez akcjonariuszy — odpowiadał Andrzej Mikosz, minister resortu skarbu.

Dodał, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów badał PKO BP i nie stwierdził żadnych działań świadczących o prowadzeniu praktyk monopolistycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SLD pyta rząd o prowizje PKO BP