Słynny amerykański drapacz chmur zmienia właściciela

Znany amerykański fundusz private equity Blackstone Group stał się właścicielem Willis Tower, drugiego pod względem wysokości budynku w Stanach Zjednoczonych, donosi Reuters.

Wartość transakcji oszacowano na 1,3 mld USD, co jest rekordową kwotą na rynku nieruchomości biurowych w Chicago. Sprzedawcami 110-kondygnacyjnego wieżowca, znanego wcześniej jako Sears Tower była grupa inwestycyjna w skład której wchodzą nowojorscy inwestorzy Joseph Chetrit i Joseph Moinian oraz spółka American Landmark Properties.

Wyświetl galerię [1/2]

Willis Tower Bloomberg

Firma z Nowego Jorku planuje wydać co najmniej 150 mln USD na unowocześnienie i podniesienie wartości części detalicznej wieżowca i znajdującego się na 103-cim piętrze tarasu widokowego, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych Chicago.

Jak wynika z danych Moody’s Investors Services i Real Capital Analytics, ceny obiektów biurowych w w centralnej części największego miasta stanu Illinois podskoczyły o 139 proc. od dołka ze stycznia 2010 r. 

Liczący 442 metry wysokości budynek Willis Tower ostatnio był sprzedawany w 2004 r. Poszedł za 841 mln USD co do ubiegłegłorocznej sprzedaży 300 N.LaSalle St. za 850 USD było niemal dziesięcioletnim rekordem.

Do zmiany właściciela szykuje się również najwyższy budynek w Seattle. Beacon Capital Partners, bostońska firma private equity, współpracuje z Eastdil Secured odnośnie sprzedaży 72-piętrowego wieżowca Columbia Center.

Willis Tower stracił tytuł najwyższego drapacza chmur w USA w 2013 roku, kiedy to Rada Najwyższych Budynków ustaliła, że iglica 1 World Trade Center w Nowym Jorku będzie  liczona jako część architektury. W efekcie budynek ma 541,3 m wysokości.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Słynny amerykański drapacz chmur zmienia właściciela