Smartfon, który na zawsze zmieni twój sposób pracy

  • Materiał partnera
opublikowano: 29-04-2020, 16:41

Seria Enterprise Edition odpowiada na potrzeby firm. Biznesowa edycja telefonów Samsung Galaxy gotowa do pracy zdalnej.

Przedsiębiorcy ograniczają powierzchnię biurową i coraz powszechniej stawiają na tańszą pracę zdalną. A jeśli przy tym chcą zatrudniać u siebie najlepszych specjalistów, muszą im zapewnić swobodę i takie warunki techniczne, by chcieli pozostać w firmie.

Dodatkowo ostatnie miesiące przyspieszyły jeszcze ten proces z powodu epidemii koronawirusa, która wręcz zmusza część firm do pracy zdalnej.

Jednak, jak przewidują specjaliści, zakończenie pandemii nie spowoduje cofnięcia procesów, które już trwają. W 2020 r. połowa pracowników na świecie będzie pracować zdalnie przez większość czasu.

Jak napisano w raporcie Next Mobile Economy, opracowanym przez Samsunga w roku 2018, biznes stoi u progu poważnej zmiany organizacyjno-technologicznej. Nowe pokolenie pracowników niechętnie akceptuje tradycyjne wzorce, forsuje zmianę stylu i miejsca pracy oraz, oczywiście, wprowadzenie właściwych im narzędzi.

Cyfrowi tubylcy myślą i pracują w innym trybie. Oczekują stworzenia im odpowiedniego środowiska oraz zapewnienia właściwych narzędzi i technologii do pracy zdalnej. Przecież ich dominującymi cechami są mobilność, szybka reakcja na zmiany i komunikacja przez sieć.

A firmy? No cóż, muszą się dostosować, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników oraz podnieść własną wydajność.

Mobilna ekonomia u progu

W gospodarce zaczyna być widoczny podział na firmy niechętne zmianom, gdzie produktywność spada, pracownicy narzekają na ograniczenia, w tym brak dostępu do nowoczesnej technologii — przykładowo tylko 40 proc. milenialsów uważa, że możliwości cyfrowe firm, w których pracują, są obecnie na najwyższym możliwym poziomie. Z drugiej strony mnożą się start-upy — firmy elastyczne, mobilne, technologiczne, działające z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń mobilnych. Ich „zwinność” przejmują małe podmioty nietechnologiczne — zakłady rzemieślnicze, gospodarstwa ekologiczne, firmy usługowe itp., które przyswajają technologie, chwytają je w lot i wykorzystują do własnego rozwoju.

Wysoko wydajne, elastyczne, mobilnie działające firmy nie mają problemu z zapewnieniem pracownikom swobody i pozwalają pracować gdziekolwiek. Biuro staje się jedynie miejscem, do którego wpada się raz na jakiś czas. Pracownicy są zrelaksowani, nie muszą biec co rano do metra, a pracodawcy dostają efekty ich pracy zdalnie. Mają pełną wiedzę i kontrolę nad tym, co robią ich pracownicy.

Do pracy zdalnej szczególnie nadają się smartfony, które posiadają obecnie duże wyświetlacze i ogromne możliwości.

Samsung powołał do życia serię Galaxy Enterprise Edition (EE), która jest właśnie odpowiedzią na wyzwania ery Next Mobile Economy.

Seria Galaxy ma już dziesięć lat, ale niech to nikogo nie zwiedzie. Nowa generacja telefonów z tej serii została zaprojektowana tak, aby odpowiadać na ciągle zwiększające się potrzeby i wymagania użytkowników. Takie urządzenia, jak Galaxy S20, S20+ i S20U oraz Note 10 i Note 10+, sprostają każdemu wyzwaniu. Bezpieczne, niezawodne i wytrzymałe smartfony zostały stworzone z myślą o biznesie — mają duże ekrany, wydajne baterie i są zabezpieczone przez specjalną platformę Samsung Knox. Dzięki kompatybilności z najpopularniejszymi systemami MDM smartfony te stanowią narzędzie do efektywnej pracy w dowolnym miejscu. A dzięki inteligentnej baterii, potężnemu procesorowi, profesjonalnemu aparatowi i dużej pamięci telefon stanowi prawdziwie mobilne biuro, oferując zupełnie nowy sposób pracy.

Moc wydajności i szybkości

Nasze życie prywatne w dużej mierze przechowujemy obecnie w telefonie — kontakty, zdjęcia, filmy... Jednocześnie działalność biznesowa opiera się również na urządzeniach mobilnych. Żeby zmieścić to wszystko w jednym miejscu, potrzeba naprawdę sprawnego i wydajnego urządzenia. Bardzo ważne staje się także bezpieczeństwo danych biznesowych. Nowe modele Galaxy, takie jak Note10 i Note10+, S20, S20+ i S20U zaprojektowane zostały od podstaw z myślą o aktywnych przedsiębiorcach. Działają z niewiarygodną prędkością dzięki połączeniu wydajnego procesora i pamięci RAM oraz posiadają dużą ilość miejsca na dane. Łączą ze światem w zawrotnym tempie, pracując przez cały dzień dzięki zwiększonej wydajności baterii. Ochrona zapewniona jest na wszystkich poziomach — od sprzętu po oprogramowanie.

Unikatowość urządzeń z serii Enterprise Edition można opisać w kilku słowach: proste zarządzanie, pełna personalizacja i konfiguracja, bezpieczeństwo oraz ciągłość działania. To najnowocześniejsze urządzenia z pełnym pakietem narzędzi biznesowych.

Bezpieczeństwo to podstawa

Smartfony Galaxy są zabezpieczone na poziomie militarnym niczym Fort Knox. Platforma Samsung Knox jest wbudowywana w smartfony, tablety i inne urządzenia przenośne Samsung w trakcie ich produkcji. Oznacza to, że już w momencie wyjęcia z opakowania urządzenie jest w nią uzbrojone. Platforma Knox oparta na nakładających się mechanizmach ochrony i bezpieczeńSmartfon, który na zawsze zmieni twój sposób pracy Seria Enterprise Edition odpowiada na potrzeby firm. Biznesowa edycja telefonów Samsung Galaxy gotowa do pracy zdalnej stwa zapobiega włamaniom, złośliwemu oprogramowaniu i innym zagrożeniom.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Biuro analityczno-badawcze Gartner, w 2017 r., uznało Samsung Knox za najbezpieczniejszą platformę mobilną na rynku. Gwarantowane przez cztery lata aktualizacje zabezpieczeń zapewniają ochronę 24/7, a administratorzy IT mogą zdalnie instalować aplikacje i pozwalać na przechowywanie danych firmowych, separując je od prywatnych plików użytkownika, co zapewnia większą produktywność i bezpieczeństwo danych.

Samsung Knox, mimo militarnego charakteru zabezpieczeń, to jednocześnie elastyczne i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia spokój zarówno właścicielom małych firm, jak i zarządzającym dużymi instytucjami, np. rządowymi. Samsung już na poziomie sprzętowym zabezpiecza takie dane, jak kod PIN, hasło, wzór czy klucz prywatny blockchain, a uwierzytelnianie biometryczne zapewnia pełną prywatność przy jednoczesnej szybkiej dostępności i intuicyjnej obsłudze.

Zarządzanie i personalizacja

Konfiguracja i personalizacja nowych urządzeń mogą się wydawać skomplikowane i pracochłonne, zwłaszcza jeśli urządzeń we flocie jest więcej. Aby uprościć ten proces, smartfony z edycji biznesowej Samsung Galaxy wyposażono w rozwiązanie Knox Configure. Administratorzy IT mają możliwość zdalnej konfiguracji dowolnej liczby urządzeń (smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych Samsung) oraz personalizacji w zależności od potrzeb, i to bez potrzeby rozpakowywania każdego z nich, tak że interakcja z użytkownikiem nie jest już potrzebna.

Dopasowane do potrzeb konkretnego biznesu oprogramowanie pozwala przekształcić smartfony w specjalistyczne narzędzia biznesowe.

Natomiast aplikacje Knox Manage i E-FOTA oferują proste i bezpieczne rozwiązania do zarządzania firmowymi urządzeniami, gdziekolwiek się znajdują, w tym kontrolowanie procesu aktualizacji systemu operacyjnego. W uproszczeniu można powiedzieć, że Knox Manage to ochrona przed wyciekami poufnych danych firmowych poprzez zapobieganie niezamierzonym działaniom. Knox E-FOTA (Enterprise Firmware-Over-The-Air) to zarządzanie aktualizacjami systemu operacyjnego i poprawkami bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń, również tych poza biurem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zdalnie kontrolować wersję systemu operacyjnego każdego urządzenia, zarządzać różnymi wersjami Samsung Android oraz kompatybilnością urządzeń i aplikacji.

Co ważne, można wdrażać kolejne urządzenia w sposób masowy i automatyczny bez konieczności ręcznego rejestrowania każdego z nich.

Różne możliwości

Przedsiębiorca musi być gotowy do działania zawsze i wszędzie. Czasem potrzebny jest większy wyświetlacz do pokazania prezentacji lub pracy z narzędziami biurowymi.

Smartfony Galaxy z serii S i Note można podłączyć do dowolnego ekranu za pomocą kabla DeX albo adaptera HDMI. System Android wyświetlany jest na większym ekranie w trybie DeX, a za pomocą interfejsu, który po podłączeniu pojawi się na ekranie smartfona, można przeciągać i upuszczać pliki, otwierać menu, tak samo jak za pomocą myszy, oraz pisać na klawiaturze wyświetlonej na ekranie smartfona. Sporządzanie notatek, przeglądanie materiałów czy edytowanie prezentacji na smartfonie z podłączonym dodatkowym ekranem staje się znacznie wygodniejsze.

Telefon Galaxy można również podłączyć kablem USB do komputera, zyskując dostęp do plików i aplikacji oraz możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie. Natomiast konto Microsoft ułatwi synchronizację danych między poszczególnymi urządzeniami.

Osoby często pracujące z dala od biurka na pewno docenią większy ekran w telefonach Galaxy Note10 i Note10+, a nowy rysik S Pen w jednolitej obudowie ułatwi sterowanie prezentacją, którą wyświetlamy na większym ekranie w trybie DeX. Smartfony Galaxy wyposażone są w większości w duże wyświetlacze o bardzo dobrych parametrach. Ekran smartfona dzięki technologii Dynamic AMOLED dostosowuje swoją jasność automatycznie, by można było komfortowo korzystać z telefonu zarówno w pełnym słońcu, jak i w głębokim cieniu. Technologia Eye Comfort Display redukuje niebieskie pasmo światła, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości wyświetlanych kolorów. Natomiast funkcja Cinema-Grade Display w standardzie HDR10+ wykorzystuje technologię dynamicznego mapowania kolorów, która pozwala wiernie odwzorować rzeczywiste kolory i kontrasty. 

Dwuletni cykl życia
Zapewnienie spójności floty urządzeń mobilnych może być trudne, jeśli w firmie nie obowiązuje jednolity cykl ich użytkowania. W momencie kiedy wymieniamy lub uzupełniamy flotę, może się okazać, że niektóre modele nie są już dostępne. Dlatego Samsung zapewnia, że urządzenia z edycji biznesowej Samsung Galaxy mają dwuletni okres dostępności rynkowej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane