Socha: Nie ma opóźnienia w sprawie prospektu PKO BP

09-07-2004, 12:55

Nie ma opóźnienia w sprawie przekazania prospektu emisyjnego PKO BP do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), zapewnił w piątek w radiu TOK FM minister skarbu państwa Jacek Socha. Powiedział, że do Komisji powinien on trafić krótko po 20 lipca.

- Wydaje mi się że przy dobrej współpracy 6 tygodni powinno wystarczyć na przygotowanie i przeczytanie prospektu. (...) Z tego co wiem posiedzenie Komisji (...) jest zaplanowane na 31 sierpnia, będziemy chcieli zrobić wszystko, poprawić prospekt jak trzeba będzie i żeby zostać dopuszczonym do publicznego obrotu 31 sierpnia i tak rozpocząć przygotowania aby w końcu października sprzedać - powiedział minister skarbu.

Socha, który przed objęciem stanowiska ministra skarbu był przewodniczącym KPWiG, powiedział, że resort już teraz współpracuje z Komisją rozstrzygając wątpliwości powstałe w trakcie przygotowywania prospektu PKO BP.

Podkreślił, że MSP chce ukierunkować ofertę publiczną na polskiego inwestora.

W czwartek agencja ISB poinformowała, że złożenie prospektu emisyjnego PKO BP w KPWiG opóźni się. MSP planowało zrobić to do 9 lipca. Według ISB, przedłużające się prace mogą spowodować, że prospekt trafi do KPWiG nawet dopiero w sierpniu.

PKO BP to największy polski bank detaliczny. Skarb Państwa zamierza sprzedać do 30 proc. jego akcji. Szacuje się, że ich wartość sięgnie łącznie 5-6 mld zł. W tegorocznym budżecie zapisano, że dochody z prywatyzacji wyniosą 8,8 mld zł.

MD, Onet.pl, ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Socha: Nie ma opóźnienia w sprawie prospektu PKO BP