Sojusz inwestycyjny na EURO 2012

SG
opublikowano: 15-05-2007, 00:00

Polnord i PKO Inwestycje łączą siły. Celem są kontrakty przed EURO 2012.

Polnord i PKO Inwestycje łączą siły. Celem są kontrakty przed EURO 2012.

Powstaje silny gracz na rynku finansowo-deweloperskim, który chce zgarnąć umowy związane z EURO 2012. Polnord i PKO Inwestycje podpiszą list intencyjny w sprawie współpracy. Chcą wykorzystać potencjał przy inwestycjach w infrastrukturę. Chodzi głównie o projekty budowy autostrad, stadionów oraz hoteli.

Obie firmy współpracowały ze sobą przy inwestycjach na terenie warszawskiego Wilanowa. Prokom Investments, który kontroluje Polnord, realizuje tam ogromny projekt mieszkaniowy w ramach spółki Wilanów Investments, której udziałowcem jest również PKO Inwestycje. Polnord jest głównym wykonawcą.

W ostatnim czasie notowana na GPW spółka rozpieszcza inwestorów informacjami. Polnord przejął od giełdowych NFI Progress i Zachodniego cenne nieruchomości, gdzie zaczynają się inwestycje deweloperskie, które mają dać około 800 mln zł zysku w ciągu pięciu lat. Ponadto spółka pozyskała kontrakty w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu