Sony najwięcej warte od 20 lat

opublikowano: 04-02-2021, 06:46

Akcje japońskiego koncernu drożały w czwartek na giełdzie w Tokio o ponad 10 proc. po tym jak podwyższył on o ponad jedną trzecią prognozę zysku rocznego.

Sony poinformowało, że dzięki dochodom z gier oraz sukcesowi produkowanego przez Apple smartfonu iPhone 12, do którego dostarcza elementy kamery, zysk operacyjny w roku kończącym się w marcu może sięgnąć 940 mld JPY (8,9 mld USD). Oznacza to podwyższenie prognozy o 34 proc. Reakcją rynku był największy jednodniowy wzrost kursu Sony od maja 2019 roku do 11735 JPY. Wartość rynkowa spółki sięgnęła 14,7 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wypuszczona niedawno nowa konsola spółki, PlayStation 5, sprzedała się w 4,5 mln sztuk. Sony spodziewa się przekroczenie celu, którym jest sprzedaż do końca marca 7,6 mln sztuk i 14,8 mln lub więcej w następnym roku rozrachunkowym. Koncern nadal nie będzie jednak zarabiał na konsoli, którą sprzedaje poniżej kosztów produkcji, zapowiedział dyrektor finansowy Hiroki Totoki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane