Czytasz dzięki

Southwest chce zapewniać wolne środkowe miejsce

ARŻ
opublikowano: 21-05-2020, 20:20

Amerykańskie linie lotnicze Southwest nadal będą ograniczać możliwość rezerwacji miejsc w swoich samolotach. Chcą w ten sposób zapewnić pasażerów, że środkowy fotel będzie pusty, pisze Reuters.

Przewoźnicy z całego świata rozważają, jakie środki bezpieczeństwa zastosować, aby przywrócić zaufanie do podróży lotniczych w dobie koronawirusa. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest właśnie ograniczenie maksymalnej liczby pasażerów.

Southwest Airlines
Zobacz więcej

Southwest Airlines fot. Bloomberg

Linie Southwest spodziewają się, że samoloty nie będą latać zapełnione co najmniej do lipca. Aktualnie przewoźnicy z USA wykonują o ok. 90 proc. mniej rejsów niż zazwyczaj. 

W kasie spółki jest jeszcze 13 miliardów dolarów, co przy obecnym obłożeniu i wysokich kosztach uziemienia floty, pozwoli jej utrzymać się na rynku przez co najmniej 20 miesięcy. Zarząd Southwest jest jednak nastawiony umiarkowanie optymistycznie – wierzy, że sytuacja na rynku przewozów lotniczych niebawem zacznie ulegać poprawie. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane