Sowa oświetli ulice

opublikowano: 20-05-2018, 22:00

Rusza program NFOŚiGW, w którym 50 mln zł zostanie przeznaczone na oświetlenie zewnętrzne. Pierwszy nabór już w najbliższy czwartek.

W ramach programu Sowa — oświetlenie zewnętrzne jednostki samorządów terytorialnych (JST) oraz spółki z większościowym udziałem JST, posiadające tytuł do dysponowania infrastrukturą oświetlenia zewnętrznego, będą mogły starać się o wsparcie, na które NFOŚiGW przeznaczy łącznie 50 mln zł.

— Dofinansowanie będzie udzielane w formie pożyczki w wysokości do 100 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, z możliwością częściowego umorzenia do 10 proc., ale nie więcej niż 1 mln zł, zgodnie z zasadami udzielania pomocy publicznej. Będzie ono udzielone na inwestycje polegające na kompleksowej modernizacji oświetlenia zewnętrznego w zakresie istniejącej sieci oświetleniowej oraz na montaż nowych punktów świetlnych w ramach modernizowanych istniejących ciągów oświetleniowych, jeżeli jest to niezbędne do spełnienia obowiązujących przepisów — tłumaczy Artur Michalski, wiceprezes zarządu NFOŚiGW.

Program będzie realizowany w latach 2018-21. Pierwszy nabór rozpoczyna się już 24 maja i potrwa do 30 października. Kolejne nabory uzależnione będą od poziomu zainteresowania, ale podpisywanie ostatnich umów nastąpi nie później niż w 2019 r.

— To nowy program priorytetowy, ma przyczynić się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz uzyskania oszczędności energii elektrycznej poprzez dofinansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną systemów oświetlenia zewnętrznego — mówi Artur Michalski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu