Spadek jena służył giełdzie w Tokio

Marek Druś
28-02-2002, 00:00

Giełdy azjatyckie zakończyły środowe sesje wyraźnymi wzrostami. W Tokio indeks Nikkei odrobił straty z siedmiu ostatnich tygodni. Dzięki spadkowi kursu jena poprawiły się notowania eksporterów.

Japońscy inwestorzy zareagowali pozytywnie na wiadomość o planach ograniczenia możliwości „krótkiej sprzedaży”. Grę inwestorów na zniżkę uznano za powód osłabienia wyników giełdy w Tokio.

Zdrożały akcje banków, w tym największego, Mizuho Holdings. Po spadku kursu jena wobec dolara w górę poszła cena udziałów eksporterów. Zyskały na wartości papiery Sony’ego, który 25 proc. sprzedaży realizuje w USA, oraz Hondy.

Na giełdzie w Honkongu wyraźnie podrożały akcje deweloperów. Większy niż oczekiwano spadek wskaźnika zaufania konsumentów w USA uznano za sygnał odsunięcia w czasie możliwości podniesienia stóp procentowych. Oznacza to utrzymanie się niskiego oprocentowania kredytów w bankach Hongkongu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadek jena służył giełdzie w Tokio