Spadła produkcja aut w Wielkiej Brytanii

opublikowano: 31-07-2018, 08:52

Liczba samochodów wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii spadła w zeszłym miesiącu po osłabieniu popytu krajowego z powodu tego, co w branży nazwano "doskonałą burzą zdarzeń".

W czerwcu 2018 r. produkcja zmniejszyła się o 5,5 proc. i była następstwem poważnego tąpnięcia produkcji skierowanej na brytyjski rynek. Według danych Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT), zapikowała ona aż o 47,2 proc. Organizacja tłumaczy to m.in. przygotowaniem nowych testów emisji spalin i nowych modeli i określiła czerwiec jako „miesięczną anomalię”. 

W dłuższej perspektywie produkcja samochodów w Wielkiej Brytanii była zgodna z oczekiwaniami, podał branżowy organ.

Obecnie ponad osiem na dziesięć samochodów wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii trafia na eksport, a SMMT twierdzi, że produkcja nadal była napędzana przez zamówienia zagraniczne, pomagając "zwiększyć rozczarowujące krajowe zapotrzebowanie".

W pierwszej połowie bieżącego roku zamówienia zagraniczne były "zasadniczo stabilne", co oznacza, że produkcja samochodów spadła zaledwie o 3,3 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu