Czytasz dzięki

Spadły przychody Manchesteru United

opublikowano: 25-02-2020, 17:12

W okresie dwunastu miesięcy do grudnia 2019 r. włącznie przychody wygenerowane przez czołowy klub piłkarski w Anglii, Manchester United zmniejszyły się o niemal 12 proc. Głównie z powodu nieobecności teamu w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie.

Wpływy z transmisji spadły aż o 33,4 proc. podczas gdy przychody z usług komercyjnych zwiększyły się o 6,5 proc. Z kolei sprzedaż w dni meczowe pozostała w większości przypadków na podobnym poziomie.

Manchester United
Zobacz więcej

Manchester United fot. Action Images via Reuters/Jason Cairnduff/Forum

Łączne przychody klubu w drugim półroczu 2019 r.  wyniosły 303,8 mln GBP.

Na 2020 r. klub prognozuje osiągnięcie przychodów na poziomie 560 do 580 mln GBP. Niższa projekcja nie jest zaskoczeniem zważywszy, że klub „traci” potencjalne przychody idące w miliony ze względu na swoją nieobecność w rozgrywkach Champions League (Lidze Mistrzów).

Tymczasem, jak wynika z corocznych szacunków firmy doradczej Deloitte, w okresie roku do lipca 2019 r. Manchester United odnotował rekordowe przychody w kwocie 627 mln GBP, co jednak nie pozwoliło na utrzymanie dominującej pozycji w Europie, detronizując klub na trzecie miejsce po Barcelonie i Realu Madryt.  

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane