Specjaliści open source poszukiwani

opublikowano: 15-08-2018, 22:00

Blisko połowa menedżerów przyznaje, że ich firmy uczestniczą w projektach bazujących na otwartych rozwiązaniach (ang. open source), chcąc w ten sposób pozyskać talenty z tego obszaru — wynika z badania „2018 Open Source Jobs Report”, zrealizowanego przez Linux Foundation and Dice.

Okazuje się, że zatrudnienie tego typu osób jest priorytetem dla ponad 80 proc. przełożonych.

— Również w Polsce zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze nie zostało zaspokojone. Według różnych szacunków, tylko w naszym kraju brakuje od 50 do 150 tys. twórców oprogramowania. W związku z tym, że obecnie technologia open source jest jednym z najważniejszych kierunków rozwoju informatyki i motorem napędowym innowacji w wielu gałęziach gospodarki,firmy poszukują również specjalistów IT, których kluczową kompetencją jest tworzenie i rozwijanie oprogramowania opartego na otwartych rozwiązaniach — zaznacza Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane