Spekulacje o przejęciach napędzały rynek akcji

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 05-07-2007, 00:00

Dzięki kolejnym spekulacjom o konsolidacjach największe europejskie parkiety rosły w środę drugą sesję z rzędu. Bez wsparcia amerykańskiego rynku inwestorzy ostrożnie podbijali ceny walorów. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim papiery spółek hotelarskich.

Wzrost ich wyceny wspomogły doniesienia zza Atlantyku. Fundusz Blackstone Group zaoferował 26 mld USD za sieć hoteli branżowego potentata Hilton Hotels. Zachęciło to europejskich graczy do podbijania kursów rywali. Silne wzrosły m.in. Accora i InterContinental.

Analitycy Credit Suisse podnieśli rekomendację z „neutralnie” do „przeważaj” dla europejskiego sektora telekomunikacyjnego. Z miejsca zaowocowało to zwyżką notowań Deutsche Telekom czy KPN. Podobne czynniki doprowadziły do wzrostu ceny akcji Royal Ahold, holenderskiego właściciela sieci supermarketów. Na lepszą jego ocenę zdecydowali się specjaliści z JPMorgan Chase.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spekulacje o przejęciach napędzały rynek akcji