Spokojny, wzrostowy początek na Wall Street

WST
28-07-2011, 16:07

Po ostrej środowej przecenie, najdotkliwszej od 40-tu sesji, inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach z  ogromnym niepokojem podchodzili do czwartkowych notowań na Wall Street.

Ich zachowanie cechowała jednak spora ostrożność i wstrzemięźliwość na co wskazało falowanie wyceny kontraktów terminowych przed otwarciem handlu na rynku kasowym. Dopiero lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy zachęciły do podjęcia prób odreagowania.

Rynek kasowy otwarł się w zielonych odcieniach. Po nieco ponad półgodzinie handlu zapał kupujących w segmencie spółek z tradycyjnych sektorów gospodarki nieco osłabł. Zdecydowanie lepiej sytuacja prezentuje się na rynku technologicznym.

Na parkiet dotarła już dzisiejsza „uboga” porcja danych makro. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych okazała się niższa od prognoza analityków i wyniosła 398 tys. Pozytywnie też zaskoczył wskaźnik podpisanych umów kupna domów. Wzrósł on nieoczekiwanie w czerwcu o 2,4 proc. podczas gdy analitycy nie oczekiwali zmiany względem maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spokojny, wzrostowy początek na Wall Street