„Spółka w ciemno” giganta private equity zebrała 1,2 mld USD w IPO

opublikowano: 17-03-2021, 13:06

KKR Acquisition Holdings I Corp, za którą stoi gigant private equity KKR & Co Inc, sprzedała w pierwotnej ofercie publicznej więcej akcji niż planowała, informuje Reuters.

Inwestorzy kupili 120 mln akcji KKR Acquisition Holdings I Corp płacąc po 10 USD za każdą. Pierwotnie planowano sprzedaż 100 mln akcji. Spółka wejdzie na nowojorską giełdę w środę.

Na czele „spółki w ciemno” stoi Glenn Murphy, który szefuje także Lululemon Athletica, producentowi odzieży do uprawiania jogi. Zapowiedział, że KKR Acquisition Holdings I Corp zamierza dokonać przejęcia spółki w obszaru dóbr konsumpcyjnych lub handlu detalicznego.

„Spółki w ciemno” sprzedają akcje w IPO inwestorom, którzy wiedzą jedynie, że zamierzają one dokonać przejęć lub fuzji. Dlatego ważne jest kto firmuje taką spółkę. KKR to kolejna duża firma private equity, która zdecydowała się skorzystać z ostatniej fali popularności „spółek w ciemno”. W ostatnich miesiącach w tym segmencie rynku pojawiły się już Warburg Pincus, Cerberus Capital i Reverence Capital, przypomina Reuters. Rynek takich wehikułów rośnie bardzo dynamicznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane