Czytasz dzięki

Spółka Wasko chce 18,2 mln zł od Katowic

GSU
opublikowano: 25-05-2020, 11:39

COIG, spółka zależna Wasko, złożyła do sądu pozew w którym domaga się zapłaty łącznie 18,2 mln zł w związku z kontraktem na realizację projektu „Miejskie Centrum Usług Wspólnych w Katowicach”.

Na wnioskowaną przez COIG kwotę składa się 4,54 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie tytułem wykonania etapu IV umowy oraz 13,64 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi, za prace, które spółka gotowa była wykonać w ramach etapu V umowy.

„Pozew złożony został w związku z bezzasadnym przerwaniem przez zamawiającego w dniu 27 listopada 2019 r. realizacji umowy, co uniemożliwiło wykonawcy wykonanie części etapu IV oraz etapów V i VI. Prace realizowane przez Wykonawcę były wykonywane należycie i terminowo, a opóźnienia i wstrzymanie realizacji umowy do jakich doszło, powstały z wyłącznej winy zamawiającego, ze względu na brak wymaganego umową współdziałania oraz wielomiesięczne opóźnienia w realizacji umowy ze strony zamawiającego” – czytamy w komunikacie.

Podpisana przez konsorcjum COIG i Vulcan w październiku 2017 r. umowa obejmowała dostawę, instalację i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP wspomagającego procesy biznesowe w Urzędzie Miasta Katowice oraz w ponad 200 jednostkach organizacyjnych miasta wraz z dostawą niezbędnej infrastruktury sprzętowej. Jej wartość wynosiła 23,9 mln zł brutto  i mogła zostać powiększona o zakup dodatkowych licencji oraz o zlecenie dodatkowych usług polegających na rozszerzeniu systemu o obsługę dodatkowych funkcjonalności.

Miast Katowice odstąpiło od umowy w listopadzie 2019 r.  Jako przyczyny odstąpienia wskazało: wykonywanie przedmiotu umowy w sposób wadliwy, zwłokę w realizacji oraz odmowę spełnienia świadczenia przez konsorcjum. Domagało się zwrotu części wynagrodzenia w wysokości 5,83 mln zł i 4,8 mln zł kar umownych. Zastrzegło też sobie prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego w przypadku, w którym wartość rzeczywistej szkody po jego stronie przekroczy wartość naliczonej karu umownej.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane