Spółki technologiczne wsparły nowy rekord S&P500

opublikowano: 28-10-2019, 21:12

Od wzrostów rozpoczął się ostatni tydzień października na amerykańskich giełdach. Aspiracje strony popytowej wspierane były przez drożejące akcje spółek technologicznych, które wyprowadziły indeks S&P500 na nowy rekord, zaś Nasdaq zbliżył się do niego o włos.

Falę optymizmu obserwowaną na Wall Street wywołały doniesienia o możliwym, nawet szybszym niż zakładano, porozumieniu handlowym pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz nadzieje związane z trzecią obniżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Za kolejna obniżka ceny pieniądza przemawiać mógłby choćby jedyny poniedziałkowy odczyt z gospodarki. Chodzi o gwałtowny spadek wskaźnika oddziału Fed z Dallas obrazującego koniunkturę przemysłową w tym jednym z najważniejszych obszarów gospodarczych w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Do zwiększania zaangażowania w akcje zachęcały inwestorów drożejące walory Microsoftu. Zyskiwały one momentami ponad 2 proc. na wartości po informacji o kontrakcie jaki koncern zdobył od Pentagonu na usługi w chmurze. Opiewa on na bagatela 10 mld USD. 

Około 5 proc. zyskiwały udziały koncernu telekomunikacyjnego AT&T. Amerykański dostawca usług bezprzewodowych poinformował o dwóch nowych członkach rady dyrektorów i przygotowaniach do sprzedaży w przyszłym roku części biznesu nie związanej z podstawową działalnością o wartości do 10 mld USD.

Z kolei o ponad 30 proc. drożały papiery Tiffany po tym jak LVMH, właściciel marki Lois Vuitton ogłosił ofertę przejęcia amerykańskiej firmy jubilerskiej wynoszącą 120 USD za akcję.

Około 16 proc. rósł kurs akcji Spotify Technology. To zasługa nadspodziewanie dobrych wyników kwartalnych giganta streamingu muzycznego. 

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji indeks Dow Jones rósł o 0,49 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,58 proc. zaś technologiczny Nasdaq 1,01 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy