Sprzedać Millennium nie będzie łatwo

PAP
21-09-2011, 14:19

BCP nie będzie łatwo sprzedać Bank Millennium w obecnym otoczeniu rynkowym, uważają analitycy i bankierzy. Pojawiające się informacje o ofertach są wyrazem desperacji sprzedającego, uważa Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

– Lista chętnych jest raczej krótka biorąc pod uwagę, że wstępne oferty są niewiążące i że pozwalają bankom na przeprowadzenie due diligence celu, okazji często wykorzystywanej przez polskich graczy – powiedział Dariusz Górski, analityk Banku Zachodniego WBK.

BCP poinformował, że otrzymał trzy oferty kupna należących do niego akcji Banku Millennium. Nie ujawnił ich nazw. Według Gazety Wyborczej, zainteresowane są PKO BP, Pekao, BNP Paribas, BRE Bank i Intesa Sanpaolo.

Jagiełło powiedział w TVN CNBC, że nie byłby zdziwiony, gdyby BCP nie zdołało sprzedać Banku Millennium z powodu turbulencji w branży.

- Informacja o ofercie jest aktem desperacji sprzedającego – powiedział.

Nie ujawnił, czy PKO BP także złożyło ofertę.

BCP nie dostanie więcej niż 1,5-krotność wartości księgowej Banku Millennium, uważa Dariusz Górski. Według analityka Banku Zachodniego WBK, sprzedaż banku zależy od determinacji BCP i gotowości do zaakceptowania niskiej ceny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / Sprzedać Millennium nie będzie łatwo