Sprzedaż aut w Europie najniższa od 20 lat

KŁ, bloomberg
opublikowano: 16-07-2013, 10:13

Sprzedaż samochodów w Europie spadła do najniższego poziomu od dwudziestu lat za sprawą rekordowo wysokiego bezrobocia w krajach strefy euro, które odbiło się na takich producentach jak Fiat i PSA Peugeot Citroen, informuje Bloomberg.

Liczba nowozarejestrowanych aut spadła w czerwcu o 6,3 proc. do 1,18 mln pojazdów, w porównaniu do 1,25 mln w ubiegłym roku, wynika z danych Stowarzyszenia Europejskich Producentów Samochodów (ACEA). Sprzedaż w pierwszym półroczu spadła o 6,7 proc. do 6,44 mln aut. Dane za czerwiec były najsłabsze od 1996 r., a za pierwsze półrocze od 1993 r.

Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w maju 12,2 proc. i zdaniem analityków prawdopodobnie była na podobnym poziomie w całym drugim kwartale. Dyrektorzy francuskich producentów Renault i Peugeota uważają, że europejski rynek skurczy się w 2013 r. o 5 proc. i będzie to szósty spadkowy rok z rzędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Sprzedaż aut w Europie najniższa od 20 lat