Średnio udana oferta BoomBitu

opublikowano: 18-04-2019, 22:00

Pierwsze w tym roku IPO wypadło znacznie poniżej oczekiwań. Drobni inwestorzy jednak dopisali.

100 mln zł — tyle byłaby warta oferta BoomBitu, producenta gier moblinych, gdyby 2,82 mln akcji udało się sprzedać po cenie maksymalnej, wynoszącej 35,5 zł. Skończyło się jednak na 35,2 mln zł, w tym 24,7 mln zł z emisji 1,3 mln akcji. Cena sprzedaży została ustalona na 19 zł, czyli 46,5 proc. poniżej ceny maksymalnej. Duże zainteresowanie ofertą wykazali inwestorzy indywidualni — redukcja w ich transzy może wynieść nawet 59 proc.

BoomBit, którym kieruje Marcin Olejarz, planuje zadebiutować na
GPW w pierwszej połowie maja. Spółka do tej pory nie opublikowała wyników za
2018 r. (ma je podać do końca kwietnia), a przy zapisach inwestorzy bazowali na
danych za pierwszą połowę ubiegłego roku. Niektórych, zwłaszcza finansowych,
mogło to zniechęcić do udziału w ofercie.
Zobacz więcej

KOT W WORKU:

BoomBit, którym kieruje Marcin Olejarz, planuje zadebiutować na GPW w pierwszej połowie maja. Spółka do tej pory nie opublikowała wyników za 2018 r. (ma je podać do końca kwietnia), a przy zapisach inwestorzy bazowali na danych za pierwszą połowę ubiegłego roku. Niektórych, zwłaszcza finansowych, mogło to zniechęcić do udziału w ofercie. Fot. WM

— Pieniądze umożliwią nam rozwój i realizację wszystkich planów prezentowanych w trakcie IPO. Popyt ze strony inwestorów indywidualnych przerósł nasze oczekiwania — pozwoliłby na pokrycie całej emisji nowych akcji po cenie maksymalnej — mówi Marcin Olejarz, współzałożyciel, akcjonariusz i prezes BoomBitu.

Poza określeniem ceny sprzedaży ustalono liczbę akcji w poszczególnych transzach. W transzy inwestorów indywidualnych znajdzie się 701,5 tys. akcji, a dla instytucjonalnych przeznaczone będą pozostałe akcje z nowej emisji oraz walory sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy — łącznie blisko 1,15 mln sztuk.

Pierwotnie właściciele BoomBitu planowali sprzedać 1,52 mln papierów, ale ostatecznie ich liczba została zredukowana niemal o dwie trzecie. Na oferowany przez nich pakiet składa się 275 tys. akcji należących do We Are One Ltd., 137,5 tys. w rękach Karoliny Szablewskiej-Olejarz i tyle samo Marcina Olejarza. Pozostałe akcje dotychczasowych akcjonariuszy objęte są 12-miesięcznym lock-upem. Marcin Olejarz zwraca uwagę, że IPO BoomBitu było pierwszą ofertą publiczną po długiej przerwie.

— Rynek pozostaje wymagający, a dobre nastroje inwestorów indywidualnych nie przekładają się na napływy do funduszy. Wierzymy, że w kolejnych kwartałach osiągane przez nas wyniki umożliwią zdobycie jeszcze większego zaufania inwestorów i pokazanie pełnego potencjału spółki, co istotnie przełoży się na wzrost jej wartości — mówi Marcin Olejarz.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu