SSN kontynuuje budowę trzech statków dla banku Pekao

opublikowano: 29-07-2002, 10:21

Stocznia Szczecińska Nowa sp. z oo. doszła do porozumienia z bankiem Pekao SA w sprawie kontynuowania budowy trzech statków. Ich budowę rozpoczęto jeszcze w Stoczni Szczecińskiej SA, o upadłość której wniosek został już złożony w sądzie.

Prezes Stoczni Szczecińskiej Nowej sp. z o.o., Andrzej Stachura, powiedział do kilku tysięcy stoczniowców zgromadzonych w poniedziałek na wiecu na terenie Stoczni Szczecińskiej SA, że doszedł do porozumienia z bankiem Pekao SA w sprawie kontynuowania budowy trzech statków należących do tego banku, które rozpoczęła jeszcze Stocznia Szczecińska SA.

- Sądzę, że w tym tygodniu umowy te będą sfinalizowane. Będą to trzy statki, które już stoją na wodzie - powiedział. Prezes nie podał informacji o wartości kontraktu.

W połowie lipca SSN przekazała armatorowi pierwszy prom samochodowo-pasażerski, którego budowę sfinansował bank Pekao.

Stocznia Szczecińska Porta Holding SA w październiku ubiegłego roku utraciła płynność finansową. W marcu tego roku wstrzymała produkcję. Na przymusowe urlopy trafiło wtedy około sześciu tysięcy pracowników stoczni i spółek zależnych. Na bazie firmy ASS, jednej ze spółek holdingu, którą przejął Skarb Państwa, została utworzona Stocznia Szczecińska Nowa sp. z oo. Nowa stocznia stopniowo przejmuje kontrakty i pracowników od upadającego holdingu.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SSN kontynuuje budowę trzech statków dla banku Pekao