SSN zwodowała papierowiec dla Spliethoffa

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 12-03-2005, 17:09

Ostatni statek przystosowany do przewozu papieru budowany dla armatora holenderskiego został dziś zwodowany w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Statek ma 23 tysiące ton nośności i prawie 200 metrów długości. Jest przystosowany do żeglugii w najtrudniejszych warunkach lodowych.To drugie wodowanie w tym roku w Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Ostatni statek przystosowany do przewozu papieru budowany dla armatora holenderskiego został dziś zwodowany w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Statek ma 23 tysiące ton nośności i prawie 200 metrów długości. Jest przystosowany do żeglugii w najtrudniejszych warunkach lodowych.

To drugie wodowanie w tym roku w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Podczas wodowania odbędzie się uroczysty chrzest statku. Jednostka otrzyma nazwę Sampogracht.

Statek zostanie przekazany armatorowi w lipcu bieżącego roku. Holenderski armator Spliethoff zamówił w Szczecinie cztery takie jednostki. Dwa z nich pływają już w barwach armatora, trzeci po pomyślnie zakończonych próbach morskich jest przygotowywany do przekazania do eksploatacji w drugiej połowie tego miesiąca.

Statki wyposażone są w boczne furty ładunkowe oraz składane międzypokłady, które umożliwiają tworzenie w ładowniach dowolnych przestrzeni ładunkowych.

BOT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane