Stalexport jest bliżej emisji akcji

ZK
opublikowano: 08-06-2007, 00:00

Narodowy fundusz nie blokuje już emisji. Wzrost kursu inwestorzy uznali jednak za okazję do realizacji zysków.

Narodowy fundusz nie blokuje już emisji. Wzrost kursu inwestorzy uznali jednak za okazję do realizacji zysków.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cofnął pozew o stwierdzenie nieważności lub uchylenie uchwał lutowego walnego zgromadzenia Stalexportu. W tej sytuacji sąd umorzył postępowanie. Otwiera to drogę do nowej emisji dystrybutora wyrobów stalowych. Spór dotyczył bowiem uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o 179 mln zł w drodze emisji 89,5 mln akcji serii G. Ich cena emisyjna miała wynieść 2,2458 zł. Walory miały zostać zaoferowane Autostrade (włoskiemu inwestorowi obecnie noszącemu nazwę Atlantia), z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. W końcu maja pełnomocnik funduszu prosił o odroczenie rozprawy do 6 czerwca. Uzasadnił to faktem, iż strony prowadzą negocjacje zmierzające do zawarcia ugody i cofnięcia pozwu.

Na początku środowej sesji kurs Stalexportu rósł nawet o 6,6 proc. — do 8,20 zł w oczekiwaniu na dobre wieści z sądu, jednak po ukazaniu się komunikatu i półgodzinnej przerwie w handlu akcjami inwestorzy przystąpili do realizacji zysków. Cena spadła przejściowo do 7,55 zł, czyli nawet poniżej zamknięcia z sesji wtorkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu