Standard Life straszy Szkotów

opublikowano: 27-02-2014, 14:56

Standard Life, jedna z największych firm świadczących usługi ubezpieczeniowe i emerytalne, ogłosiła, że może wycofać część swojego biznesu ze Szkocji jeśli ta odłączy się od Wielkiej Brytanii.

To duży cios dla zwolenników niezależności, bo Standard Life jest obecny w Szkocji od 189 lat. Spółka jest gotowa wycofać z dążącego do niezależności regionu ok. 5 tys. miejsc pracy.

fot. iStock
fot. iStock
None
None

Prezes David Nish ujawnił, że rozpoczął rejestrację spółek w Anglii „na wszelki wypadek”. W razie czego, jeśli 18 września wynik głosowania będzie za przerwaniem trwającej od 307 lat unii,  przeniesie do nich działalność Standard Life. Nish przekonuje, że jego działania podyktowane są niepewnością, jak będzie funkcjonować niezależna Szkocja, jak rozwiązana zostanie kwestia jej waluty oraz czy uda się jej załatwić sprawę członkostwa w Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane