Stellantis ma większe przychody niż oczekiwano

opublikowano: 05-05-2022, 10:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Czwarty na świecie producent samochodów osiągnął większe niż oczekiwał rynek przychody w pierwszym kwartale pomimo wciąż trudnej sytuacji z dostępnością półprzewodników ograniczającą produkcję, informuje Reuters.

Stellantis, który powstał w ubiegłym roku w wyniku połączenia francuskiego PSA z Fiat Chrysler, zwiększył przychody netto w pierwszym kwartale o 12 proc. do 41,5 mld EUR. Analitycy spodziewali się 36,9 mln EUR. Wzrost przychodów nastąpił pomimo zmniejszenia dostaw aut koncernu w pierwszym kwartale o 12 proc. do 1,37 mln.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Dyrektor finansowy Richard Palmer podkreślił, że 12 proc. wzrost przychodów przy 12 proc. spadku dostaw oznacza, że spółka poradziła sobie dzięki wyższym cenom i ofercie różnych typów aut, co dobrze wróży jej marży. Spodziewa się stopniowej poprawy dostępności półprzewodników w tym i przyszłym roku.

Palmer powiedział, że Stellantis nie ma dużej ekspozycji na Rosję, zarówno komercyjnie jak i produkcyjnie i sytuacja w Europie wschodniej nie miała istotnego wpływu na spółkę w minionym kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane