Ster - Projekt poprawia kondycję

Mariusz Zielke
opublikowano: 09-05-2005, 00:00

Warszawski integrator, który łączy się z ABG, obniżył koszty, zanotował dobry kwartał i nie wyklucza korekty prognoz w górę.

Przychody Ster-Projektu w I kwartale 2005 r. wyniosły 58,5 mln zł, zysk operacyjny sięgnął 1,9 mln zł, a netto 7,4 mln zł. To znacznie lepiej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (przychody o 27,3 proc. wyższe), który zakończył się 5 mln zł straty. Wyniki przewyższają także wcześniejsze prognozy zarządu.

Spółka zapowiedziała, że w 2005 r. chce uzyskać 210 mln zł sprzedaży i 6 mln zł zysku netto. Ster-Projekt łączy się jednak z zależną od Prokomu ABG i obie firmy chcą uzyskać w 2005 r. 300 mln zł przychodów i 20 mln zł zysku netto. Po dobrym I kwartale nie wyklucza podniesienia prognoz.

— Po półroczu przyjrzymy się prognozom. Wszystko wskazuje na to, że zostaną podwyższone. Jesteśmy zainteresowani stałym, stabilnym wzrostem wyników — zapewnia Dariusz Brzeski, prezes Ster-Projektu.

Spółka poinformowała, że obniżyła znacząco koszty funkcjonowania i sprzedaży oraz przeszła restrukturyzację zatrudnienia. Na większe przychody I kwartału duży wpływ miała realizacja umowy z Telekomunikacją Polską na budowę centrów danych. Wyższe zyski uzyskano dzięki sprzedaży akcji Telmaxu i Prokom Investments (0,8 i 1,3 mln zł) oraz dywidendzie od spółki zależnej DRQ (3,4 mln zł). Koszty Ster-Projektu były w I kwartale o 1,2 mln zł niższe niż planowano.

— Będziemy nadal optymalizować koszty. Zamierzamy stworzyć precyzyjne mechanizmy dostosowania kosztów do przychodów — zapowiada Dariusz Brzeski.

Ster-Projekt zrezygnował z przeprowadzenia programu opcji menedżerskich, gdyż priorytetem dla firmy jest sprawne przeprowadzenie fuzji i realizacja planowanych zysków.

Inwestorzy w piątek dobrze przyjęli wyniki i zapowiedzi spółki. Kurs wzrósł o 3,85 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ster - Projekt poprawia kondycję