Steve Jobs negocjuje z Facebookiem

ŁO, latimes.com
opublikowano: 18-10-2010, 14:35

Szef Apple zaprosił szefa Facebooka na  kolację, a cała Dolina Krzemowa wstrzymała oddech.

Steve Jobs, założyciel i guru gigantycznego koncernu Apple zaprosił na kolację Marka Zuckerberga, szefa portalu społecznościowego Facebook. Powód? Współpraca i biznes.

"The Los Angeles Times" twierdzi, że Jobs zaprosił do swojego domu Zuckerberga, aby wynegocjować warunki odblokowania integracji serwisu Ping z Facebookiem.

Ping to muzyczny serwis społecznościowy zainstalowany wewnątrz należącej do Apple platofrmy iTunes. Jobsowi zależy, aby Ping mógł być zintegrowany z kontami użytkowników na Facebooku. Na razie muzyczna społecznościówka działa niejako w getto iTunes i nie ma żadnych interakcji z innymi serwisami społecznościowymi.

Facebook byłby dla Ping najsilniejszym silnikiem z dostępnych na rynku. Ma ponad 500 mln użytkowników na całym świecie. Podobne rozmowy przedstawiciele Facebooka prowadza z szefami komunikatora Skype, który miałby oferować rozmowy za pośrednictwem portalu Zuckeberga.

Zuckerberg jest ostatnio na fali, akcje Apple szybują w stałym tempie do góry, była to więc kolacja na szczycie Palo Alto, technologicznego pępka świata. W Dolinie Krzemowej kolacja wzbudziła takie zainteresowanie, jak marcowy wypad Jobsa na kawę z prezesem Google Ericiem Schmidtem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, latimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Steve Jobs negocjuje z Facebookiem