Stocznia pójdzie pod młotek

Katarzyna Jaźwińska
20-03-2003, 00:00

Syndyk Stoczni Szczecińskiej otrzymał zgodę sądu na sprzedaż majątku upadłego przedsiębiorstwa.

— Postanowienie zezwalające syndykowi na sprzedaż przedsiębiorstwa zostało już wydane przez sędziego komisarza — mówi Piotr Dąbrowski, asystent syndyka.

Według wcześniejszych informacji, majątek firmy jest wart 45 mln zł, a jego zakupem interesuje się Stocznia Szczecińska Nowa (SSN). Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), obecny inwestor SSN, uważa jednak, że oczekiwana cena jest zbyt wysoka.

— Będziemy negocjować cenę z syndykiem. Nie spodziewamy się w przetargu wielu konkurentów i raczej będziemy jedyni — spodziewa się Roma Sarzyńska, rzecznik prasowy ARP.

Stocznia Szczecińska Porta Holding upadła w lipcu ubiegłego roku. Na bazie jednej ze spółek tego holdingu ARP odbudowała produkcję statków w tym regionie. Agencja myśli o zbudowaniu grupy, do której mogłyby jeszcze wejść Grupa Stoczni Gdynia oraz Hipolit Cegielski Poznań, producent silników okrętowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stocznia pójdzie pod młotek