Stoczniowe B+R

opublikowano: 09-09-2018, 22:00

Firmy MSP z województwa zachodniopomorskiego mogą stanąć w szranki o granty na nowatorskie rozwiązania w sektorze stoczniowym.

Dotacje pochodzą z działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W puli jest ok. 39 mln zł, a wnioski można składać do 27 września. Szanse na wsparcie mają projekty wpisujące się w jedną z inteligentnych specjalizacji Pomorza Zachodniego. Są to m.in. wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe, zaawansowane wyroby metalowe, produkty drzewno-meblarskie i multimodalny transport. Przedsiębiorcy mogą liczyć na maksymalne dofinansowanie projektu w wysokości 4 mln zł. Natomiast minimalny wkład własny, jaki muszą wnieść mikro i małe firmy, to 45 proc. wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia. Dla średnich przedsiębiorstw będzie to 55 proc. Wnioski o unijne wsparcie należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2019 r.

Więcej informacji: www.rpo.wzp.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy