Stolica hoteli

Stolica hoteli

Stolica hoteli

Małgorzata Birnbaum
opublikowano: 06-10-1998, 00:00

Stolica hoteli

Hotele istnieją dla biznesmenów

Warszawa, najczęstsze miejsce spotkań pracowników firm międzynarodowych, ma do zaoferowania najwięcej dobrych hoteli.

Warszawa jest miastem biznesmenów. Świadczy o tym spadek frekwencji, odnotowywany w hotelach w czasie weekendów i wakacji. Dlatego też wszystkie ośrodki oferują udogodnienia dla ludzi interesu.

— Jednak niewiele hoteli jest przygotowanych dla biznesmenów w 100 procentach — może są cztery takie obiekty. Victoria Inter Continental dawniej traciła sporo klientów, gdyż dojście do sieci miała przez Business Centre, czynne do godz. 22. Goście przenosili się do Sheratona — mówi prezes Polskiego Zrzeszenia Hoteli oraz dyrektor Victorii, Marek Stopczyk.

Victoria Inter Continental była pierwszym w Polsce pięciogwiazdkowe hotelem. Obecnie funkcjonują 24 hotele czterogwiazdkowe, z których siedem znajduje się w Warszawie.

— Mimo że Bristol i Victoria mają po pięć gwiazdek, zmiany wprowadzone w Bristolu oraz włączenie go do grupy Le Royal Meridien spowodowały, że jest bezkonkurencyjny. Należy się spodziewać, że Victoria podejmie wyzwanie. Moi klienci niejednokrotnie warunkują przyjazd do Polski możliwością spędzenia nocy w Bristolu — oznajmia Andrzej Bartkowski, prezes Mazurkas Travel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum