Superekologiczna szkoła w Markach

AR
opublikowano: 07-03-2018, 13:05
aktualizacja: 07-03-2018, 13:11

85,77 mln zł netto – za tyle Budimex (jedyna spółka, która wzięła udział w przetargu) zrealizuje jedną z największych w historii podwarszawskiej gminy inwestycję.

W środę Mareckie Inwestycje Miejskie, spółka należąca do samorządu, podpisały z wykonawcą umowę na budowę Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER) przy ul. Wspólnej. Inwestycja ma być odpowiedzią na problem pękających w szwach szkół.

Tak będzie wyglądać nowa szkoła w Markach. Obecne pękają w szwach. Nowa będzie miała nie tylko własny basen i salę koncertową, ale będzie również spełniać wysokie normy efektywności energetycznej. Samorząd miasta chce, aby stała się najbardziej ekologiczną podstawówką w Polsce.
Wyświetl galerię [1/4]

Tak będzie wyglądać nowa szkoła w Markach. Obecne pękają w szwach. Nowa będzie miała nie tylko własny basen i salę koncertową, ale będzie również spełniać wysokie normy efektywności energetycznej. Samorząd miasta chce, aby stała się najbardziej ekologiczną podstawówką w Polsce. Fot. materiały prasowe Urzędu Miasta Marki

- Liczba mieszkańców Marek dynamicznie się zwiększa, jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne inwestycje deweloperskie. W roku szkolnym 2010-2011 do szkół uczęszczało 1,9 tys. uczniów, w tym roku szkolnym - 3 tys. - informuje urząd miasta w komunikacie prasowym. 

Nowy kompleks  przy Wspólnej pomieści podstawówkę dla 1200 dzieci, część sportową (z salą gimnastyczną, basenem, boiskami), salę koncertową, miasteczko ruchu drogowego i parking dla 300 aut.

Będzie to pierwsza polska szkoła publiczna z certyfikatem BREEAM, który definiuje standard dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków. Budynek szkoły ma być „zero-energetyczny”, co oznacza, że w rocznym bilansie zużyje tyle energii, ile sam wyprodukuje. Zastosowane zostaną odnawialne źródła energii: panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu.

Finansowanie inwestycji zabezpieczył Bank Pekao SA, który wyemitował obligacje dla Mareckich Inwestycji Miejskich. 

Więcej o planach budowy nowej szkoły w Markach przeczytasz tutaj >>

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu