Czytasz dzięki

Swatch zredukuje 2,4 tys. miejsc pracy

opublikowano: 14-07-2020, 09:40

Swatch Group zdecydował się na największe cięcie zatrudnienia od co najmniej 30 lat. To reakcja na pierwszą stratę w historii szwajcarskiego producenta zegarków.

Zobacz więcej

Zegarek firmy Swatch

Bloomberg

Swatch ogłosił we wtorek przyspieszenie zamykania sklepów. W przeszłości szwajcarska spółka nie decydowała się w trudnych czasach na zwolnienia, bo jak mówił jej prezes Nick Hayek, kiedy następowała poprawa koniunktury, trudno było znaleźć ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami. Tym razem jednak zdecydowano inaczej. Producent m.in. zegarków Omega i Longines zdecydował o redukcji 2,4 tys. miejsc pracy po tym jak w pierwszym półroczu sprzedaż spadała o 43 proc., a strata operacyjna sięgnęła 327 mln CHF i była dwukrotnie większa od prognozowanej przez analityków. Prezes Hayek zapowiada jednak zysk w całym roku i wprowadzenie nowych produktów w drugim półroczu, wśród których ma być smartwatch marki Tissot. Podkreślił, że w czerwcu Swatch znów osiągnął zysk, głównie dzięki ożywieniu gospodarczemu w Chinach, gdzie sprzedaż rosła w maju i czerwcu dwucyfrowo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane