Świadkowie opowiadają historię WGI

EG
27-03-2014, 06:00

Drugi dzień z kolei trwają przesłuchania świadków w sprawie przeciwko szefom Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej (WGI). Do przesłuchania na czwartek jest zaplanowanych dwoje świadków – pracowników spółki. Relację zaczynamy o 9:30 – po raz ostatni o tej godzinie. Sędzia zadecydowała, że rozprawy od 1 kwietnia będą się zaczynały pół godziny wcześniej.

Dzisiejsi świadkowie to pracownica grupy, która miała zajmować się drukowaniem raportów oraz pracownik firmy audytorskiej EY, która badała sprawozdania finansowe spółek z grupy WGI. Na sali stawił się tylko jeden świadek - audytor.

fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

Dominik J., audytor, lat 43. Przesłuchiwany wcześniej przez prokuraturę i ABW. Ponieważ został zwolniony z tajemnicy zawodowej, jego zeznania są niejawne. W związku z tym nie możemy ich relacjonować.

 

Wczoraj sąd wysłuchał zeznań dyrektora inwestycyjnego i szefa dilerów na rynku forex.

Grupa WGI działała do 2006 r. Proces jej zarządu ruszył po siedmiu latach śledztwa. Prokuratorzy oskarżają Macieja S., Łukasza K. i Andrzeja S. o nadużycie uprawnień i wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach. Łącznie blisko 1,2 tys. poszkodowanych uwzględnionych w akcie oskarżenia straciło 248 mln zł. EG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świadkowie opowiadają historię WGI