Światełka w tunelu nie widać

opublikowano: 13-08-2015, 22:00

Analitycy Vestor DM spodziewają się wyraźnego pogorszenia wyników PKP Cargo w drugim kwartale i nie dostrzegają potencjału zysku na akcjach przewoźnika.

Spadek EBITDA o 25 proc., do 144 mln zł, i o 55 proc., do 32 mln zł — takie rezultaty PKP Cargo w drugim kwartale prognozuje Piotr Nawrocki z Vestor Domu Maklerskiego, który podtrzymał rekomendację „neutralnie” dla akcji spółki, choć jednocześnie o 20 proc., do 78 zł, obniżył cenę docelową. — Ze względu na niższe stawki przewozowe, podwyżkę wynagrodzeń i niższe od wcześniej zapowiadanych wyniki AWT decydujemy się na obniżenie całorocznych prognoz EBITDA o 19 proc., do 721 mln zł, i zysku netto o 30 proc., do 229 mln zł — dodaje Piotr Nawrocki, który podkreśla, że mimo wszystko spodziewa się dodatniej dynamiki wyników w 2016 r., dzięki cięciu kosztów i zwiększeniu wolumenów. Ekspert nie ma najlepszego zdania o sensowności przejęcia AWT, ponieważ na niedawnym spotkaniu z inwestorami zarząd przyznał, że ze względu na niższe stawki w kontrakcie z NWR i zakończenie umowy z Chvaleticami EBITDA czeskiej firmy wyniesie około 20 mln EUR, co czyni transakcję drogą (EV/EBITDA równa 7,8). PKP Cargo przedstawi raport za I półrocze 27 sierpnia. Przez ostatni miesiąc kurs akcji spółki spadł o 13 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Światełka w tunelu nie widać