Światowi Giganci z lokatą lub bez

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 07-03-2013, 00:00

STRUKTURA DNIA

Dwuletni produkt struk turyzowany Banku Pocztowego w postaci grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, z którego zysk będzie zależał od zachowania się koszyka akcji 20 zróżnicowanych branżowo i geograficznie spółek. Zarobić można do 20 proc., czyli 10 proc. w skali roku. Zysk naliczany będzie codziennie. Jego wysokość uzależniona jest od tego, czy wszystkie spółki znajdą się powyżej lub poniżej wyznaczonych poziomów wyceny.Produkt można połączyć z trzymiesięczną Lokatą Gigant II z oprocentowaniem 7 proc. w skali roku. Na lokatę trzeba wpłacić minimum 3 tys. zł.

Minimalna wpłata na ubezpieczenie również wynosi 3 tys. zł. Bank nie pobiera opłaty manipulacyjnej, ale wycofanie się z umowy będzie kosztowało od 13,2 proc. do 0,55 proc. wartości składki (w zależności od momentu wyjścia z inwestycji). Subskrypcja potrwa do 29 marca.

Zdaniem „PB”

Największą zaletą Światowych Gigantów są jasne zasady prezentacji produktu — bank na stronie internetowej umieścił nie tylko wszystkie dokumenty, ale również kalkulator do wyliczania wartości wykupu w razie wcześniejszego zerwania umowy. Do plusów należą również: możliwość połączenia ubezpieczenia z atrakcyjnie oprocentowaną, choć krótkoterminową lokatą, gwarantowana premia wysokości 4 proc., brak opłaty wstępnej, zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych i ochrona kapitału w dniu zapadalności inwestycji. Wadą opłata końcowa, która wyniesie ostatniego dnia umowy 0,55 proc. wpłaty, oraz skomplikowany sposób naliczania zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Światowi Giganci z lokatą lub bez