Światu grozi niedobór Prosecco

opublikowano: 22-05-2015, 11:55

W ubiegłym roku sprzedaż Proseccomocno wzrosła. Jeden z jego wiodących producentów ostrzega, że już wkrótce mogą być problemy z dostępnością słynnego włoskiego wina musującego.

- W ubiegłym roku zbiory były bardzo słabe, w niektórych miejscach nawet o 50 proc. niższe, więc jest bardzo realne niebezpieczeństwo globalnego niedoboru – powiedział  Roberto Cremonese, odpowiedzialny za eksport w firmie Bisol. - Jak duży jest to problem dowiemy się w sierpniu kiedy dostawcy pokażą zapasy. W tym momencie nie wiemy jak dużo Prosecco trzymają – dodał. 

Produkowane w niewielkim, górzystym zakątku regionu Veneto w północnych Włoszech Prosecco nie było szerzej znane na świecie jeszcze dekadę temu. Wtedy niewielka jego ilość trafiała na rynki Niemiec i Szwajcarii. Obecnie produkcja sięga 380 mln butelek rocznie, a wartość sprzedaży to ok. 3 mld EUR. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Światu grozi niedobór Prosecco