Świtalski rozpycha się w deweloperce

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 25-08-2010, 11:16

Małe galerie handlowe to nie wszystko. Znany biznesmen uznał, że przyszedł czas na mieszkania.

Mariusz Świtalski, jeden z najbogatszych Polaków, po sukcesach w branży spożywczej postawił na deweloperkę. Już od kilku lat jego firma Świtalski Synowie rozpycha się na rynku pasaży i małych centrów handlowych. Dotychczas oddała do użytku łącznie 33 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Projekty komercyjne to jednak nie wszystko. Biznesmen postanowił spróbować swoich sił również w mieszkaniówce.

— Proces gromadzenia atrakcyjnych gruntów trwał kilka lat. W portfelu firmy znajduje się obecnie 770 hektarów gruntów o różnym przeznaczeniu inwestycyjnym, zlokalizowanych głównie na terenie Wielkopolski. Część z nich została przygotowana do realizacji inwestycji mieszkaniowych — informuje Tomasz Jurga, członek zarządu Świtalski Synowie.

Spółka Świtalski Synowie stawia na kompleksy mieszkaniowe położone w — jak sama to określa — malowniczej okolicy, ale niedaleko dużych metropolii, takich jak Poznań.

— Mieszkania poza dużymi aglomeracjami, ale z łatwym dostępem do infrastruktury miejskiej, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem — argumentuje Tomasz Jurga.

Firma Świtalski Synowie kończy prace koncepcyjne nad nową inwestycją mieszkaniową w Gwiazdowie. W pierwszym etapie powstanie tam 220 domów jednorodzinnych o średniej powierzchni 130 mkw. w zabudowie wolno stojącej, szeregowej lub bliźniaczej. Deweloper przygotowuje się również do realizacji kompleksu mieszkaniowego w Szczawnie-Zdroju. Prace budowlane ruszą tam w pierwszym półroczu 2011 roku.

Spółka buduje teraz kompleksy mieszkaniowe w Krośnie (gmina Mosina), Wolsztynie i Goleniowie. Nie zapomina jednak o inwestycjach komercyjnych.

— Skupiamy się na wdrożeniu i rozwoju koncepcji budowy Mini Parków — pasaży handlowych w miastach powiatowych na terenie całego kraju. Obecnie realizujemy projekty o łącznej powierzchni handlowej 10 tys. mkw. — informuje Tomasz Jurga.

Spółka nie ujawnia wartości projektów ani swoich wyników finansowych. Informuje jedynie, że spodziewa się ich poprawy w związku z obserwowanym ożywieniem — zarówno na rynku nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkaniowych.

Spółka Świtalski Synowie stawia teraz na mieszkaniówkę.
Spółka Świtalski Synowie stawia teraz na mieszkaniówkę.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane