SWO: więcej czasu na projekty

opublikowano: 20-01-2022, 20:00

PARP wydłużyła konkurs o dofinansowanie na szkolenia dla przedsiębiorców mających trudności w prowadzeniu biznesu.

Właściciele małych i średnich firm mogą startować w programie System wczesnego ostrzegania (SWO) do 31 stycznia. Stawką w trzeciej edycji naboru prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest dofinansowanie w wysokości 18,5 tys. zł. Uczestnicy programu SWO będą mogli przeznaczyć wsparcie na szkolenia i usługi doradcze dopasowane do potrzeb ich firm. W puli jest 42 mln zł. Projekt jest finansowany z programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Oferowane przez PARP wsparcie jest przeznaczone dla przedsiębiorców mających trudności w prowadzeniu biznesu, które można rozwiązać za pomocą narzędzi innych niż finansowe. Na dofinansowanie mogą też liczyć właściciele firm, którzy uważają, że ryzyko spowolnienia ich rozwoju w przyszłości jest co najmniej wysokie. Specjaliści pomogą uczestnikom SWO zdiagnozować przyczyny problemów związanych z prowadzeniem działalności. Przedsiębiorcy dostaną wsparcie szkoleniowe i doradcze.

PARP czeka m.in. na właścicieli firm, które odnotowały spadek sprzedaży towarów lub usług w ciągu sześciu miesięcy od zgłoszenia się do projektu. W grę wchodzą też takie, w których nastąpił odpływ kluczowych pracowników mający wpływ na prowadzoną działalność. Lista uczestników SWO obejmuje też spółki działające w sektorach, w których wystąpiły niezależne od nich istotne zmiany prawne lub technologiczne wymuszające przeorganizowanie lub przebranżowienie się.

Przedstawiciele biznesu powinni ponadto spełnić kilka kryteriów formalnych. Wśród nich są m.in. posiadanie siedziby firmy na terenie kraju i konieczność zarejestrowania działalności gospodarczej w ciągu co najmniej 12 miesięcy przed dniem rozpoczęcia naboru.

18,5tys. zł

Taką kwotę dofinansowania na usługi rozwojowe może otrzymać przedsiębiorca zakwalifikowany do projektu SWO.

Niniejsza publikacja została opracowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Wyłączną odpowiedzialność za jej treść ponosi Bonnier Business Polska i niekoniecznie odzwierciedla ona poglądy Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane