Sygnis wkrótce wejdzie na NewConnect

opublikowano: 06-04-2021, 20:00

Spółka zajmująca się drukiem 3D wchodzi na małą giełdę. Następnym krokiem będzie zdobycie finansowania na otwarcie zagranicznych oddziałów

NewConnect niedługo wzbogaci się o spółkę zajmującą się biodrukiem 3D. Sygnis New Technologies zadebiutuje na rynku dzięki odwrotnemu przejęciu spółki Mode. Do 31 maja podane zostaną warunki połączenia podmiotów, które przyjmą nazwę Sygnis.

– Planujemy wejście na rynek NewConnect poprzez odwrotne przejęcie spółki Mode. Oznacza to, że spółka Mode wyemituje akcje dla właścicieli Sygnis New Technologies, a w zamian Sygnis wniesie nie tylko aktywa, ale również zasoby ludzkie, know-how i sprzęt. W efekcie, Mode będzie jedną z marek wchodzących w skład większej konstelacji biznesowej funkcjonującej na giełdzie pod szyldem Sygnis - wyjaśnia Andrzej Burgs, prezes Sygnis New Technologies.

Aklimatyzacja:
Aklimatyzacja:
Andrzej Burgs, prezes Sygnis New Technologies, zapowiada, że pierwsza emisja odbędzie się w ciągu kilku miesięcy po debiucie spółki na NewConnect.
Marek Wiśniewski

Rozproszony rdzeń

Spółka działa w trzech segmentach. Pierwszy z nich to nowe technologie opracowywane przez wewnętrzny dział R&D z myślą o przemyśle. Sygnis posiada także dział komercjalizujący technologie twarde dla przemysłu 4.0, który skupia się na sprzedaży i wdrożeniach maszyn. Trzecim filarem działalności jest biotechnologia - spółka opracowuje własne rozwiązania w zakresie biodruku 3D, biopatterningu i obrazowania żywych komórek.

– Nasza działalność biznesowa jest rozproszona. Opieramy się na wielu dziedzinach, i mimo że to nieoczywiste, to właśnie stanowi rdzeń naszego biznesu. Łączenie wielu dziedzin w jednym projekcie jest znacznie ciekawsze i pobudza innowacje. Dostrzegamy rozwiązania w jednej branży i szukamy analogii w innych, tam, gdzie będzie można je zastosować - tłumaczy Andrzej Burgs.

Od rozpoczęcia działalności Sygnis otrzymało granty od NCBiR oraz PARP na działalność badawczo-rozwojową o wartości przekraczającej 20 mln zł. Teraz firma chce zdobyć finansowanie na NewConnect, ale nie przy okazji debiutu.

– Finansowanie poprzez giełdę jest dla nas najlepszym rozwiązaniem, bo pozwala pozyskać kapitał inwestycyjny w krótkim czasie, dzięki czemu będziemy mogli szybciej się rozwijać. W przypadku technologii hardware’owych dużo trudniej zdobyć w Polsce pieniądze z funduszy private equity, ponieważ wiele osób nie do końca rozumie czym się zajmujemy - mówi Andrzej Burgs.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Prezes Sygnisu podkreśla, że spółka osiąga przychody, co jest doceniane przez inwestorów na małym parkiecie. Właścicielom zależy na zwiększeniu transparentności i rozpoznawalności.

– Jesteśmy spółką z o.o. i wiele osób może nas nie kojarzyć. Wchodząc na giełdę zyskamy większą rozpoznawalność, a zależy nam na tym, ponieważ istotnym elementem naszego biznesu jest profesjonalizacja wiedzy o nowych technologiach. Współpracując z firmami z zagranicy chcemy prowadzić debatę o technologiach addytywnych w przemyśle i biotechnologii - dodaje Andrzej Burgs.

Nowe oddziały

Pieniądze z planowanej emisji akcji mają zostać przeznaczone na utworzenie zagranicznych biur w Czechach i Szwecji, a także intensyfikację promocji w Skandynawii i Niemczech.

– Fizycznie jesteśmy obecni tylko w Polsce, ale nasza sprzedaż i współpraca z klientami dotyczy także zagranicy, m.in. Czech, Niemiec i Rumunii. Do końca roku planujemy otworzyć pierwsze zagraniczne biuro nad Wełtawą - mówi Andrzej Burgs.

Spółka chce zainwestować także w rozwój działu R&D oraz zwiększenie wolumenu sprzedaży w Polsce. Planuje otworzyć własny biolab, który poza wykonywaniem badań zleconych przez spółkę, wspierałby uczelnie i firmy w badaniach związanych z inżynierią komórkową.

– Chcemy doposażyć nasze laboratorium, by stało się wylęgarnią nowych start-upów biotechnologicznych. Obecnie inkubujemy kilka projektów i chcemy wspierać je w rozwoju, udostępniając miejsce do prowadzenia badań - tłumaczy Andrzej Burgs.

Mode, którego miejsce na NewConnect zajmie Sygnis, to producent rozwiązań służących do automatycznego generowania fotografii produktów i ich prezentacji 360°. Właściciele Sygnis mają nadzieję, że w wyniku integracji spółek uzyskają efekt synergii.

– Chcielibyśmy rozwijać produkty firmy Mode, ponieważ w wielu z nich widzimy ogromny potencjał. Na przykład posiadamy know-how, który pozwoli nam stworzyć wspólnie zautomatyzowany skaner 3D. Chcemy połączyć wiedzę Sygnis w zakresie przetwarzania i skanowania produktów w 3D z maszyną Mode, która wykorzystuje technologię fotografii 360. Tworzenie innowacyjnego produktu na bazie istniejącej już maszyny jest istotnym przyspieszeniem - mówi Andrzej Burgs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane