Czytasz dzięki

Sylvester Stallone pozwał Warner Bros

opublikowano: 13-04-2017, 07:13
aktualizacja: 13-04-2017, 07:14

Sylvester Stallone pozwał wytwórnię filmową Warner Bros Entertainment. Żąda, aby zapłaciła mu należne pieniądze za film z 1993 roku.

Rogue Marble Productions Inc., spółka należąca do Stallone’a uważa, że gwiazdor nie otrzymał należnych pieniędzy za film "Demolition Man" („Człowiek demolka”) z 1993 roku.

Zobacz więcej

youtube.com

Jeszcze w 2015 roku Warner Bros twierdziło, że film przyniósł mu 67 mln USD straty. Kiedy Rogue Marble zażądało szczegółowego rozliczenia, wytwórnia wysłała spółce Stallone’a czek na 2,8 mln USD bez żadnego wyjaśnienia, wynika ze złożonego w sądzie w Los Angeles pozwu. 70-letni gwiazdor przekonuje w nim sąd, że wytwórnie filmowe są „permanentnie chciwe” i w jego przypadku doszło do umyślnego oszustwa. 

"Demolition Man" osiągnął 159 mln USD wpływów ze sprzedaży biletów do kin na całym świecie, szacuje monitorujący rynek serwis The Numbers. Umowa zawarta przez Stallone’a z Warner Bros dawała aktorowi prawo do 15 proc. „określonych wpływów brutto” po przekroczeniu przez nie 125 mln USD, ujawnił pozew gwiazdora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane