Synexus zrobi więcej niż testy

Brytyjska sieć klinik przenosi do Wrocławia usługi z regionu. Przybędzie 50 etatów. Są perspektywy na dużo więcej.

Kolejnej spółce z branży medycznej służy wrocławski klimat. Brytyjski Synexus, który ma w mieście dwie przychodnie wykonujące testy diagnostyczne, postanowił ulokować tu centrum usług na Europę Środkową i Wschodnią.

— Zatrudniamy w nim dziś 20 osób, w przyszłości będzie 70 — zapowiada Christophe Berthoux, dyrektor zarządzający Synexusa. — Mam nadzieję, że centrum będzie rozwijać się szybciej — mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. Są na to spore szanse.

— Firma przenosi do Polski procesy IT, finansowe, zarządzania badaniami klinicznymi, a prawdopodobnie także call center i badanie jakości. Nie zostały jeszcze podjęte ostateczne decyzje, ale myślę, że wkrótce będziemy mieć dobre wieści o przenoszeniu do Wrocławia globalnych procesów. Najbardziej cenne będą prace R&D — mówi Marcin Gondek z wrocławskiego oddziału Synexusa.

Dziś w dziale badawczym w Polsce pracuje kilka osób. Dziś przeprowadzane w Polsce badania kliniczne mają wartość 1 mld zł, a jest potencjał na dużo więcej.

Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, podkreśla, że to już kolejna firma z branży medycznej. Kilka dni temu „PB” informował, że ruszyła rekrutacja do centrum usług wspólnych niemieckiego producenta leków Merck.

Koncern otwiera we Wrocławiu centrum procesów HR, w którym docelowo ma pracować 80 osób. Są tu już amerykański dostawca aparatury medycznej Becton Dickinson (również z usługami HR) i niemiecka firma farmaceutyczna Qiagen. Wrocław walczył też kilkanaście miesięcy temu o centrum finansowo-księgowe firmy Bayer, ale ostatecznie koncern wybrał Trójmiasto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Synexus zrobi więcej niż testy